Zrozumieć pracę jako lektor do reklam

Posted on 2 min read 1341 views

 

Voice over to specjalna metoda produkcji, w której nagrany głos (który w rzeczywistości nie jest częścią opowieści) jest używany w prezentacji, audycji radiowej, kinie, produkcji telewizyjnej lub w innych formach mediów. Lektor jest zwykle odczytywany na głos przez profesjonalnego lektora i może być również wykonywany przez aktora, który wypowiada się w innym miejscu programu lub produkcji.

Reklama online – nagrywanie głosu lektora

Najpopularniejszymi rodzajami lektora są narracja lektora do reklam , dialogi, narracja w akcji, podkład muzyczny i efekty dźwiękowe. W przypadku narracji lektora istnieją dwa główne typy narracji. Pierwszy to narrator, który jest przewodnikiem lub źródłem informacji dla publiczności. To one dają wyraz emocjom bohatera i zapewniają pewne tło dotyczące sytuacji, miejsca itp. Następnie za narratorem podąża postać drugorzędna, aby dać czytelnikowi lub widzowi pełny obraz historii.

Drugi rodzaj narracji to narracja sceny lub fragmentu tekstu w celu nadania fabule większej głębi. Zwykle robi to antagonista, który opowiada scenę z punktu widzenia tej postaci. Następnie za głównym bohaterem podąża inna postać, aby zapewnić ostateczny i kompletny obraz. Lektor zazwyczaj opowiada sekwencję słów lub fraz w celu wyjaśnienia postaci lub wydarzeń. Innym rodzajem lektora jest narrator, który opowiada scenę. Opowiada scenę z punktu widzenia innej postaci, ale głównego bohatera zazwyczaj nie ma.

Dobry lektor do nagrywania reklam radiowych

W ciągu ostatnich kilku lat w różnych mediach wzrosło wykorzystanie lektora. Należą do nich filmy, radio i telewizja. Jest wielu aktorów i aktorek, którzy zarabiają na życie, zajmując się głosem nad rolami. Niektórzy z nich są znani ze swoich lektorów, jak Tom Hanks w „Forrest Gump”, Audrey Hepburn w „Breakfast at Tiffany’s”, Billy Crystal w „Hannah and Her Sisters” i wiele innych. Ale częściej można znaleźć lektorów pracujących przy krótkich filmach, programach telewizyjnych, kreskówkach i reklamach. Są nawet znani z nagrań w grach wideo, książkach i innych formach literatury.